Német Ferencet választotta meg alelnökének a Magyar Szakmai Kamarák Szövetsége (MSZKSZ)

2016. december 15-én tisztújító közgyűlést tartott az MSZKSZ.

A szervezet vezetését Dr. Hankó Zoltán a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke vette át az elkövetkezendő évre Dr. Éger Istvántól, a Magyar Orvosi Kamara elnökétől.Az elnökség Dr. Balogh Zoltán személyében (Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara) új taggal bővült.

A szavazáson Német Ferencet, az SZVMSZK elnökét egyhangúlag, tartózkodás és ellenszavazat nélkül választották a szervezet alelnökévé.

Német Ferenc megválasztása alkalmából elmondta: Nagy szükség van az olyan szövetségekre, mint az MSZKSZ. A szakmai kamarák szövetsége 300 ezer embert egyesít hivatásuk alapján, ami óriási lehetőség és felelősség. E fórumnak köszönhetően a magyar szakmai köztestületek tapasztalatot és információt tudnak cserélni és szükség esetén közösen tudják érvényesíteni érdekeiket is, mint azt az egészségügyi kamarák esetében láthattuk.