LDSZ Smart City Szimpózium 2019.

LDSZ.hu – LDSZ Szimpózium 2019 és Európai Okos, Fenntartható és Biztonságos Városok Konferencia – 2019. február 8. – Kandó – Budapest

Friss hír: A Magyar Mérnöki Kamara szakmai képzéssé akkreditálta az Óbudai Egyetemmel közösen szervezett LDSZ Biztonságtechnikai Szimpóziumot!

Az idei szimpózium fókuszában az okos városok biztonságát érintő kérdések állnak. Ennek keretében bemutatkoznak az LDSZ Kft.kínálatában megjelenő, legkorszerűbb integrált megoldások, első sorban a gyártók hazai és külföldi fejlesztési vezetőinek tolmácsolásában.

A Szimpózium idén Európai Okos, Fenntartható és Biztonságos Városok címmel megrendezésre kerülő nemzetközi tudományos konferenciával is bővül. A Szimpózium most az okos városok biztonságát érintő kérdésekkel kiemelten foglalkozik, bemutatjuk a legkorszerűbb, integrált megoldásokat elsősorban hazai és külföldi gyártók fejlesztési vezetőinek meghívásával. A téma GDPR aspektusait hiteles szakértő fogja ismertetni.

Talán nem túlzás azt állítani, hogy a biztonságtechnika területén egy újabb forradalom küszöbén állunk. A technológia fejlesztések felpörgő üteme, azok követése komoly kihívások elé állítják a biztonságtechnikai szakma egészét. Ami 2018-ban még csak vízió volt (és az LDSZ Szimpóziumon már szó volt róla), 2019-re valósággá vált. A megvalósult fejlesztéseken túl a jövő víziói is megismerhetővé válnak február 8-án. Egyetemi kutatók és nemzetközi cégek vezetői ismertetik elméleti kutatásaik eredményeit, a fejlődés lehetséges irányait, valamint a már most is elérhető újdonságokat.

Akár a biztonságtechnikát, akár az Okos Városok témakörét vesszük górcső alá, a technológia mellett, 2018. május 25-e óta a jog még kiemeltebb szerepet játszik. Már a tervezés időszakában is kiemelt szerepe van a lassan 1 éve hatályba lépő GDPR-nak. A jogászok mellett a tervezőmérnökök számára is többlet feladatot jelent, hogy a megvalósítani kívánt rendszer harmonizáljon az adatvédelmi előírásokkal. Az idei szimpóziumon az egyik leghitelesebb forrásból (Dr. Kulcsár Zoltán) kaphatnak segítséget a rendezvény résztvevői.

Okos városok, IoT, videó verifikáció, GDPR, videó elemzés, AI, LoRa, LPWAN, Big Data? Ha szeretné megtudni, hogy ezek az új technológiák, „fogalmak” jelenleg hogyan hatnak a biztonságtechnikára és mi várható a közeljövőben, akkor itt a helye ezen a rendezvényen!

Az Óbudai Egyetem, a Doktoranduszok Országos Szövetsége, a Biztonságos és Élhető Városokért Egyesület, az LDSZ Vagyonvédelmi Kft. és a T.E.L.L. Kft. szervezésében, a szimpóziummal egy időben, immár 4. alkalommal kerül megrendezésre az Okos, Fenntartható és Biztonságos Városok Nemzetközi Tudományos Konferencia, melynek fővédnöke Tarlós István, Budapest főpolgármestere.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!

2019. február 8-a minden, a jövő iránt fogékony szakember számára emlékezetes dátum maradhat!

REGISZTRÁCIÓ és RÉSZLETES PROGRAM